Szkoła Podstawowa nr 5 im. Skarbów Ziemi Górnośląskiej w Rudzie Śląskiej

Jak obchodzimy Dzień Dziecka?

Oczywiście na sportowo, czyli stawiamy na zdrowie i świetną kondycję.

Tradycją naszej szkoły stało się obchodzenie Dnia Dziecka jako święta sportu. W tym dniu odbyły się liczne konkursy indywidualne w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII. Były rzuty do celu, skok w dal, skoki na skakance, podbijanie piłeczką ping-pongową, strzały na bramkę, czy żonglerka piłką. Dodatkowo starsze klasy rozegrały mecz siatkówki.

Dużą atrakcją było spotkanie z gwiazdą - naszą szkołę odwiedziła p.Ola, która od wielu lat uprawia grę w badmintona. Jest to osoba o wielkiej pasji, która w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej sportowej karierze, pokazała zdobyte medale i puchary oraz odpowiedziała na pytania dotyczące tej dyscypliny sportu.

Mamy nadzieję, że tego typu dni zachęcą uczniów, żeby uczynili sport częścią swojego życia.