Szkoła Podstawowa nr 5 im. Skarbów Ziemi Górnośląskiej w Rudzie Śląskiej

Bombki, Smok Wawelski, degustacja cukierków i manufaktura czekolady

Grudzień w naszej szkole to nie tylko czas przygotowywania się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz Mikołaja, gdyż w tym roku obfituje w wycieczki i różne ciekawe wydarzenia, które jeszcze są przed nami.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 wraz z opiekunami pojechali do Pracowni Artystycznej Armar w Bęble na warsztaty malowania bombek wraz z poznaniem produkcji bombek. Tam każdy malował swoją bombkę, która później mógł zabrać do domu.

Kolejnym punktem wycieczki był Kraków. Tam nasi wycieczkowicze odwiedzili Smoka Wawelskiego w jego Smoczej Jamie. Pogoda dopisywała więc spacerem Trasą Królewską wszyscy udali się na ulicę Grodzką na pokaz produkcji i degustację cukierków w Manufakturze Cukierniczej Ciuciu Artist. Na koniec byli również w Krakowskiej Manufakturze Czekolady.

To chyba była najsłodsza wycieczka.